Meno terapija-psichoterapija naudojant meno terapijos metodikas
Kaip besistengtume, mums nepavyks išgydyti akių atskirai nuo galvos, galvos atskirai nuo kūno, taip neišgydysime ir kūno negydydami sielos. (Platonas).
Meno terapija –psichoterapija, naudojant dailės, meno, piešimo, judesio- šokio, fotografijos, psichodramos, pasakų, supervizijos, smėlio terapijos metodus.
Ši veikla nereikalauja jokių pradmenų: nei piešimo, nei muzikos, nei šokio ar fotografijos. Viskas kuriama vietoje, laisvai ir be išankstinių nuostatų!
- Išlaisvinkime prigimtinius resursus ir talentus;
- išsilaisvinsite iš depresinių būsenų ar depresijos, sumažės arba išnyks psichosomatiniai susirgimai arba simptomai, gali išnykti neaiškios kilmės skausmai, pervargimas, apatija, sustiprės pasitikėjimo savimi jausmas;
- pajauskime saviraškos teikiamą laisvės pojūtį;
- pajauskime savo vidinį vaiką; „susitikime“ su pačiu savimi;
- atsikratykime introjektų (tai kas įteigta kitų ir skaudina iki šiol…);
- įveikime ligas;
- sustiprės pasitikėjimas savimi;
- pagerės santykiai su savimi ir aplinkiniais.
Meno terapijoje derinamos tradicinės teorijos ir psichokorekcijos technikos su kūrybinio proceso psichologinių aspektų suvokimu, būtent tos dalys, kurios leidžia išreikšti jausmus. Pagal poreikį ir Jūsų pasirinkimą naudosime psichologinį konsultavimą, piešimą (taip pat ir mandalas) ir tapymą, muzikos klausymą ir muzikavimą, judesio, šokio, smėlio, pasakų, fotografijos terapijas, supervizijas, specialiuosius pratimus, kurių dėka pagerės emocinė būsena, fizinė sveikata, mokysimės metodų, padedančių ateityje apsisaugoti nuo streso.
Kokios yra meno terapijos galimybės?
Kuo žmogus geriau moka išreikšti save, tuo jis jaučiasi pilnavertiškesnė ir nepakartojama asmenybė.
Šis metodas neturi apribojimų ir šalutino poveikio, visada atsiras ne viena išeitis žmogaus problemų sprendimui.
Meno terapijos metodais galime diagnozuoti, ji gydo, suteikia gilų pozityvų „savęs pojūtį“, kurį mes ir vadiname „laime‘…Taip yra todėl, kad meno terapija patenkina patį svarbiausią pamatinį žmogaus poreikį – gyvenimo pilnatvę, saviraišką. Rytuose teigiama „Gydytis reikia tris metus iki ligos,o ne tris dienas iki mirties” ir meno terapiją reikėtų naudoti kaip pastovią streso profilaktiką. Tai saugi saviraiškos forma, padedanti išlaisvinti susikaupusias neigiamas emocijas, tokias kaip pyktis, agresija, įvairios baimės, vienišumo jausmas bei ištobulinti tai, kas yra teigiama, bet užslėpta: bendravimo įgūdžiai, sąmoningumas, dvasinis susikaupimas, asmeniniai gebėjimai. Meno terapija – ilgalaikis procesas, vykdomas žingsnis po žingsnio ir taip padedantis žmogui pažinti save bei atsikratyti psichologinių problemų, trukdančių patirti gyvenimo džiaugsmą.
Ne paslaptis, kad daugybė žmonių, gyvenančių, atrodo, pilnavertį gyvenimą, jaučia nuolatinį nepasitenkinimą savo gyvenimu, jaučiasi nelaimingi. Didžiausias meno terapijos poveikis jaučiamas iškart, esant stipriam stresui, todėl meno terapija neturi lygių tarp kitų psichoterapijos metodų.
„Naudojant meno terapijos metodus atsiveria žmogaus skauduliai, tada jis išsivaduoja. Tada lieka energija, reikalinga gyventi čia ir dabar, todėl nesiblaškoma gręžiojantis į skaudžią praeitį, tam naudoju efektyvias ir išbandytas metodikas. Tik tuomet galima rasti vidinių resursų augti, tobulėti“.
Senovėje pagrindinė žmogaus stiprybė buvo fizinė jėga. Fizinio kūno stiprumas ir ištreniruoti raumenys leisdavo jaustis saugiai ir turėti autoritetą tarp gentainių. Šiuolaikinis pasaulis reikalauja iš žmogaus daugiau dvasinių arba, kitaip sakant, vidinių jėgų, kad būtų galima susitvarkyti savyje su stresais. Visuomenės peršama stereotipinė nuomonė ir stereotipiniai sprendimai, užslopina natūralius žmogaus jausmus, mintis ir siekius. Stresas, asmenybės vidiniai konfliktai, dvasinis skausmas, bendravimo problemos galų gale pradeda jaustis ir fiziniame kūne. Būtina pašalinti negatyvias mintis, kompleksus, įskiepytus mums vaikystėje. Išmokti mylėti save gali padėti ir meno terapija, kurios pagalba galima išsivalyti pasąmonę nuo visuomenės mums įskiepytų programų.