Konsultavimas, paaugliams, sutrikimai

Užsiėmimus vedu nuosekliai, nuo problemos atradimo iki nugalėtojo rolės, o tai praėjus reikiamų  terapijų kursą jau būna nesuderinama su liūdnumu ar nepasitikėjimu savimi.

Konsultavimas, sutrikimai

Perėjimas iš vaikystės į paauglystę, per žingsnį nuo suaugusiųjų pasaulio, paaugliams visada būna sudėtingas. Tuomet su iššūkiais susiduria ne tik pats paauglys, bet ir šalia jo esantys suaugusieji. Tėvams būna sudėtinga, kai mažas ir geras vaikas „staiga“ tampa dygliuotu priešgyna, kai keičiasi prioritetai, kai viskas nusidažo tik dviem spalvomis – „juoda“ arba „balta“.

Kvalifikuota pagalba šį sudėtingą bei komplikuotą gyvenimo etapą paaugliams ir jų tėvams gali palengvinti, suteikti reikiamą pagalbą Klaipėdoje.

Psichologė, meno terapeutė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė konsultuoja paauglius, kai užklumpa:

elgesio ir emociniai sunkumai;

specifinės elgesio problemos: pyktis, agresija, uždarumas;

depresija, liūdesys;

pasitikėjimo savimi stoka;

įvairaus pobūdžio baimės;

bendravimo problemos su bendraamžiais, tėvais, mokytojais;

psichosomatiniai susirgimai (galvos, pilvo skausmai, bronchinė astma, alergijos, naktinis šlapinimas);

mintys apie savižudybę, bandymas žudytis;

psichologinės traumos (tėvų skyrybos, patyčios, artimojo netektis);

savojo kelio, savojo „aš“ paieška;

asmenybės formavimas ir augimas;

nerimas, baimės (pavyzdžiui, prieš egzaminus);

priklausomybės (alkoholis, narkotikai, kompiuteriniai žaidimai).

Naujausi psichoterapijos, kūno terapijos, meno terapijos metodai gali padėti netradiciškai, greičiau ir efektyviau rasti problemos sprendimo būdų, į susidariusią situaciją leidžia pažiūrėti netikėtu rakursu, lengviau rasti kelią į paauglio širdį. Tačiau tam būtina suvienyti visas šeimos pajėgas. Neatsitiktinai sakoma, kad jei serga vienas šeimos narys, serga visa šeima.

Kartais kūnas išduoda užslėptas, gal net paties paauglio neįsąmonintas ar neįvardytas problemas. Paauglys dėl įvairių psichosomatinių skausmų, lėtinių ligų tampa dažnu gydytojų pacientu. Tėvai vargsta, vežioja nuo vieno specialisto pas kitą, tačiau arba negalavimų priežastis neaptinkama, arba skirtas gydymas vaistais nepadeda. Tėvai su paaugliu įsisuka į užburtą ratą, iš kurio kartais ištrūkti padeda kvalifikuota pagalba.

Specialisto požiūris iš šalies padeda įvertinti esamą situaciją ir rasti paslėptų negalavimų priežastis. Kartu su paaugliu konsultuojami ir tėvai, nes jiems ne visada būna lengva priimti pokyčius, nemalonias tiesas, atvirai pažvelgti į susidariusią situaciją be pagražinimų ir saviapgaulės. Tam reikia drąsos abiem pusėms – į suaugusiųjų pasaulį žengiančiam bei dar netvirtai stovinčiam paaugliui ir sutrikusiems tėvams.

Saugioje aplinkoje, tinkamai suteikta pagalba paaugliams padeda tvirčiau jaustis suaugusiųjų pasaulyje, dėti tvirtus pamatus savo gerovei ir būsimam savarankiškam gyvenimui, nes paauglystėje neišspręstos problemos vėliau ar anksčiau pasiveja, ir dažniausiai pačiu netinkamiausiu gyvenimo momentu. Tad nebijokite ištrūkti iš problemų rato, nebijokite ieškoti pagalbos, nebijokite atsiverti gyvenimui.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page