Kaip atsikratyti priklausomybės nuo vyro?

„Norėjau paklausti, kaip galima atsikratyti priklausomybės nuo vyro. Aš
nebegaliu normaliai gyventi nekontroliuodama jo gyvenimo. Aš negaliu net
matyti, kad jis bendrauja su kažkuo, o aš nežinau, apie ką jis kalba. Net
pykstamės dėl to, kad jis skambina tėvams. Tai tęsiasi jau kokius 3 metus. Mūsų santykiai byra. Aš pati suprantu, kad man reikia keistis, bet negaliu. Aš negaliu net į kirpyklą išeiti viena, nes nenoriu palikti vyro. Aš jau nustojau su visais bendrauti, net su man artimais žmonėmis. Man svarbiausia – kad vyras būtų šalia. Man niekas neįdomu, kiekvieną dieną verkiu. Galiu apsiverkti dėl bet ko. Kiekvieną dieną galvoju apie pasitraukimą iš  gyvenimo ir kartais taip mažai trūksta iki to, bet nedrįstu. Aš suprantu, kad man reikia skubios pagalbos, nes galutinai susigadinsiu gyvenimą.”

moteris

 

 

 

 

 

 

Sveiki,

labai sunku padėti jums per atstumą, juo labiau nežinant jūsų vaikystės ir viso gyvenimo istorijos. Galiu pasakyti tik keletą bendrų dalykų. Pirmas – jūs ir taip per ilgai laukėte, per ilgai kentėte savo būseną, todėl nebedelskite ir kreipkitės pagalbos į žmones, kurie žino, kaip padėti tokiais atvejais. Turiu galvoje psichologus ir psichoterapeutus.

Kita mintis, kuri ateina į galvą skaitant tai, ką parašėte, yra ta, kad jūsų vidinis „Aš“ visiškai ištuštėjęs. Jūs  pati kaip asmenybė tarsi nebeegzistuojate. Todėl ir bandote tą vakuumą užpildytu kitu žmogumi.

Kur dingo jūsų „Aš“, kodėl jums niekas nebeįdomu, kodėl jūs pati sau tapote neįdomi, nevertinga? Priežastys, manau, toli siekiančios. Tai gali būti vaikystėje patirta artimų žmonių išdavystė, dėl tam tikrų aplinkybių atsiradęs aukos sindromas ir pan. Nieko nebūna šiaip sau, be priežasties. Jūsų dabartinė būsena – tai pasekmė nusivylimų ir nuolatinės baimės vėl būti atstumtai. Kad padėtumėte sau, jūs turite aiškiai suvokti šias priežastis.

Ką galite padaryti jau šiandien?

1. Nuoširdžiai pasikalbėkite su vyru ir pasakykite, kaip jaučiatės. Manau, kad jam taip pat nėra lengva. Ieškokite pagalbos kartu.

2. Kreipkitės į specialistą. Jis padės suvokti suvokti, iš kur kyla ši jūsų būsena, kas ją skatina. Nebedelskite, nes tokios būsenos nepraeina savaime.

Tai, kad jūs parašėte laišką, rodo, jog norite ir galite išbristi iš šios klampynės. Ir jūs tikrai tai galite padaryti. Ženkite pirmą žingsnį.

Stiprybės jums.  Tikėkite savimi.

Klausimas-atsakymas buvo publikuotas dienraštyje „Vakarų ekspresas”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

You may also like...