Vaikams

  • palengvinti simptomus ir visiškai pasveikti esant psichosomatiniams susirgimams (naktinis šlapinimasis, bronchinė astma, alergijos, tikas, pilvo, galvos skausmai ir kt.);
  • įveikti depresines būsenas, nerimą, baimes, vienišumo, kaltės jausmą,
  • elgesio sutrikimų korekcija (hiperaktyvumas, agresyvumas, vienišumas ir kt.);
  • patyrus patyčias;
  • gerinti vaikų ir paauglių santykius su tėvais, bendraamžiais, pedagogais;
  • atsistatyti po emocinio ir fizinio išsekimo, sunkios psichologinės traumos (skyrybos, netektis ir kt.);
  • raidos sutrikimai;
  • autizmas;
  • stiprinti pasitikėjimą savimi, teisingai suvokti savąjį „Aš“;
  • bendravimo su bendraamžiais problemos;
  • formuoti tolesnius savikontrolės įgūdžius.

Vaikų ir tėvų bendravimo problemų sprendimas

16 užsiėmimų programa “Aš ir Tu –Tu ir Aš”. Programa skirta ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėveliams (esant reikalui užsiėmimai tęsiami).

Išreikšdami save per meną – piešimą – vaikai susipažįsta su aplinkiniu pasauliu bei savimi. Piešiant, kuriant, muzikuojant, žaidžiant vaikai ne tik bendrauja su aplinka, bet kartu yra ugdomos ir jų fizinės savybės tokios kaip sensomotoriniai, psichomotoriniai įgūdžiai, koordinacija, smulkioji bei stambioji motorika, pasaulio bei savęs pažinimas.

Vaikų ir paauglių sveikatos problemos ir jų sprendimas naudojant meno terapijos metodus

Pati patyriau ir žinau, kad nemažai daliai tėvų yra pažįstamos situacijos, kai maži vaikai dažnai serga ligomis, kurios nepasiduoda gydymui medikamentais tai: kosuliai, bronchinė astma, enurezė, alergijos, galvos, pilvo ar skrandžio skausmai. Tai tarsi užburtas ratas: eilės poliklinikoje pas gydytoją- receptas- vaiko gydymas- vėl pas gydytoją- receptas kitiems vaistams, nes „anie“ nepadėjo- namie besikaupiantys buteliukai ir kitos vaistų pakuotės. Atliekama daugybė tyrimų, bet jie nieko „nerodo‘. Taip bėga laikas, tėveliai laukia ir guodžiasi, kad „išaugs iki trejų metų“, „ išaugs iki mokyklos“, vėliau „praeis iki brendimo amžiaus…“. O sunaudotų vaistų kiekis vaiko organizme kaupiasi, jų pašalinio poveikio žala sukuria naujas ligas, atsiranda vis nauji susirgimai ir galiausiai, atrodo, kad nebėra šviesos tunelio gale. Labai daug gilinausi į šias problemas, bendravau su vaikų ir paauglių tėvais ir įsitikinau, kad yra daug susirgimų, kurie medikamentiniam gydymui nepasiduoda, t.y.: enurezė, bronchinė astma, alergija, tikas, epilepsija, daugelis odos problemų.  Taip pat ir specifinės elgesio problemos: agresija, hiperaktyvumas, pyktis, baimės, perdėtas uždarumas, nesaugumo jausmas.Kiekvienu atveju priežastys yra ir skirtingos, ir panašios, kurias dirbant su vaiku ir bendradarbiaujant  su tėvais, pavyksta atrasti ir išspręsti, palengvinti susirgimų simptomus iki visiško pasveikimo ir medikamentų atsisakymo.Naudodama meno terapijos metodikas, savo sukurtas schemas ir metodus, jau ne vienam vaikui ir paaugliui galėjau  per trumpą laiką greitai padėti išspęsti šias varginančias sveikatos problemas.

Meno terapijos darbo metodais galima diagnozuoti emocines ir psichines būsenas, atstatyti, išsaugoti ir stiprinti fizinę ir psichinę vaikų ir paauglių sveikatą. Užsiėmimų metu bendraudama su vaiku arba kartu su tėvais, globėjais stengiuosi kuo išsamiau išsiaiškinti ir suprasti vaiko rūpesčius ir problemas, naudoju piešimo, tapymo, smėlio, pasakų, muzikos, judesio, lipdymo terapijas, specialiuosius žaidimus.Išreikšdami save per meną vaikai susipažįsta su aplinkiniu pasauliu bei savimi. Piešdami, kurdami, muzikuodami, žaisdami vaikai ne tik bendrauja su aplinka, bet kartu yra ugdomos ir jų fizinės savybės, tokios kaip: sensomotoriniai, psichomotoriniai įgūdžiai, koordinacija, smulkioji bei stambioji motorika, pasaulio bei savęs pažinimas. Jau po kelių užsiėmimų dingsta kai kurių susirgimų simptomai, išsisprendžia, atrodo, buvusios neišsprendžiamos elgesio problemos.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page