Judesio-šokio terapija: laisvei, sveikatai ir džiaugsmui

Herkaus galerija, H.Manto g. 22, 92131 Klaipeda

Sveika gyvensena

Judesio-šokio terapija: laisvei, sveikatai ir džiaugsmui

Kada paskutinį kartą turėjote galimybę visiškai laisvai jaustis savo kūne, širdyje ir prote? Kada leidote sau jausti tai, ką iš tikrųjų jaučiate, ir norėti to, ko iš tikrųjų norite, lengvai sekti paskui natūralius savo kūno impulsus? Kvalifikuota meno terapeutė, kūno psichoterapijos, judesio-šokio terapijos specialistė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė tiems, kurie nori patirti lengvumo, ramybės jausmą, išmokti valdyti emocijas ir net gi įveikti ligas, rekomenduoja išbandyti judesio-šokio terapiją. Tai susitikimai su pačiu savimi ir galimybė pamilti save tokį, koks esi.

Priešnuodis depresijai

Judesio-šokio terapija – tai daugiau nei šokis?

– Tai kelionė, kuri visada palieka neišdildomą įspūdį, suminkština, sušvelnina, atgaivina, stiprina ir leidžia pažinti savo nervinės sistemos impulsus, reakcijas, gydyti bei stiprinti kūną. Žmogus gimsta laisvai judėdamas, giliai kvėpuodamas, tikėdamas savimi, todėl būtina kartais išeiti iš vidinio ir išorinio kasdienybės chaoso, nusiraminti, atpalaiduoti raumenis, prisiminti savo pačių jausmus.

Judesio-šokio terapija – priešnuodis depresijai, liūdesiui, vienatvei, skausmui. Kiekvienas iš mūsų kasdien judame tarp praeities, dabarties ir ateities, t.y. šokame gyvenimo šokį, Tik nuo mūsų pačių priklauso, koks bus tas šokis.

– Kam skirti šie užsiėmimai?
– Tiems, kurie nori išmokti dažniau šypsotis, jausti savo kūno siunčiamus signalus, labiau pažinti save, išmokti atsipalaiduoti ir judėti taip, kad stiprėtų fizinė ir emocinė sveikata, dingtų nuovargis ar net pervargimas. Šokio terapija skirta bet kokio amžiaus moterims ir vyrams. Nereikia jokio išankstinio pasiruošimo, pakanka patogios aprangos, o svarbiausia – noro patirti naujus įspūdžius.

Atveria gyvenimo istorijas

 Kaip vyksta užsiėmimai?

– Šokio terapijoje esmė ne grožis, o būsena ir išgyvenimai. Šios praktikos metu negalite šokti ar judėti neteisingai, nes jūs tiesiog būsite savimi. Šokis – tai kelias, judėjimas. Jis neturi baigtis, turi pereiti iš šokio su savimi į šokį su kitu, į šokį su visais – šokį ir judėjimą minioje, šokį su amžinybe. Čia nesimokome įmantrių žingsnelių, čia mokomės pastebėti ir valdyti emocijas, prisijaukinti laisvės pojūtį.

Užsiėmimuose prisiliečiama prie svarbiausių gyvenimiškų temų: džiaugsmo, seksualumo, pinigų, pykčio, baimės, liūdesio, sveikatos, jaunystės, vaikystės, brandos. Naudojamos judesio-šokio, kūno, meno terapijos metodikos, autentiškas judesys, išlaisvinančios praktikos, tokios kaip kvėpavimo, juoko, garso, ramybės. Kūnas išgyvena emocijas ir atveria istorijas, kurios kažkada buvo užspaustos ar užslopintos. Šokio terapijos metu iš naujo sujungiami ir harmonizuojami kūnas, siela ir protas. Tai padeda patirti, jog žmogus yra nedalomas – žmogus yra visuma, nes kūnas-sąmonė-pasąmonė yra neišskiriami viso gyvenimo eigoje. Užsiėmimų dalyviams sudaroma saugi ir kūrybiška aplinka.

„Judesio-šokio terapijos kelyje esu nuo 2011 metų. Pati nuolat tobulinuosi šiuolaikinių psichoterapijos metodikų taikymo kvalifikacijos kėlimo mokymuose, judesio ir šokio terapijos seminaruose, gilinu žinias integralinio šokio centre Maskvoje. Džiaugiuosi stebėdama užsiėmimų dalyvių pokytį. Žmonės išmoksta valdyti pyktį. Gerėja jų fizinė sveikata. Štai viena moteris užsiėmimų dėka patyrė pilnatvę su savimi ir net išvengė gimdos šalinimo operacijos“, – patirtimi dalijosi šokio terapijos specialistė J. Dainauskaitė-Šileikienė. Daugiau apie judesio-šokio terapiją galite skaityti www.patikeksavimi.lt

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

You may also like...